O nás

Kanaán - terasa
Kanaán – terasa

KANAÁN – Zariadenie pre seniorov

V centre Banskej Bystrice zriadil Cirkevný zbor  ECAV Banská Bystrica zariadenie sociálnych služieb rodinného typu pre 21 obyvateľov s názvom KANAÁN. Nachádza sa v budove bez bariér s výťahom – v tichej uličke blízko evanjelického kostola na Lazovnej ulici 23. Zariadenie je dobre prístupné autom a zároveň je v blízkosti zastávky MHD.

Budova  Zariadenia pre seniorov  prešla v roku 2008 rozsiahlou rekonštrukciou, ktorou sme vytvorili pre našich klientov bývanie v nadštandardných jedno a dvojposteľových izbách. Pri každej izbe sa nachádza bezbariérová kúpeľňa so sprchou a WC. Súčasťou zariadenia je jedáleň, spoločenská miestnosť a knižnica.

Kvalitná starostlivosť

Klientom poskytuje starostlivosť odborne kvalifikovaný personál pod vedením  sociálnej  pracovníčky a riaditeľky zariadenia. Ponúkame im  možnosť individuálnych aktivít, kultúrny, náboženský a spoločenský život podľa možností, prianí  a potrieb. V rámci našich aktivít klienti trávia príjemné chvíle na čerstvom vzduchu v záhrade patriacej budove, kde taktiež majú možnosť, pokiaľ im to zdravotný stav a chuť dovolí, i pracovať. Optimálne podmienky na prežitie ponúkame bez rozdielu vierovyznania na základe kresťanského princípu: Miluj blížneho svojho ako seba samého.

Kanaan - výťah
Budova Kanaánu

Prečo sa voláme Kanaán?

Pri výbere názvu nášho zariadenia sme mali obmedzené možnosti, keďže všetky „dobré“ kresťanské názvy ako Samaritán, Betánia či Dobrý pastier už boli v praxi používané. Chceli sme však, aby bolo na prvý pohľad jasné, že ide o kresťanské zariadenie. Preto sme zvolili prirovnanie života človeka k putovaniu Izraelského národa do zasľúbenej zeme – Kanaánu. Aj keď sme len poslednou zastávkou pred vstupom do skutočnej Zasľúbenej zeme, chceme tu dať našim klientom príležitosť porozumieť, že život smrťou nekončí. A v neposlednom rade sa o klientov chceme starať tak, akoby už v tej zaľúbenej Zemi boli.